Historie Barbie

Ruth Handler (tvůrce Barbie), jež se inspirovale svou malou dcerou Barborkou, fascinovanou teenagerovským životem a láskou k módě panenek.
Ruth a Elliot Handler založili v roce 1945 Mattel Creations a o 14 let později, Ruth Handler dala světu panenku Barbie. Na otázku jejího vztahu k Barbie, Ruth jednoduše odpověděla: “Jsem Barbie máma.”
Inspirace pro Barbie přišla když Ruth sledovala její dceru Barborku hrát si s panenkami z papíru. Barborka a její kamarádky si hrály na svět dospělých nebo dospívajících a hrály role jako sbor studentů, roztleskávačky mebo dospělé ženy s kariérou. Ruth okamžitě poznala, že experimentování s budoucností z bezpečné vzdálenosti pomocí hry bylo důležitou součástí dospívání.
Několik let a mnoho vzorů později vyrobila firma Mattel první panenku Barbie a byla předvedena kupujícím na výročním veletrhu hraček v New Yorku dne 9. března 1959. Nikdy předtím, nebyla vyrobena panenka jiná než kojenec nebo batole které byli v té době tolik populární.
Dnes, s profesionálním životopisem tlustším než telefonní seznam, kruhem přátel který pokrývá celou zeměkouli, Barbie neustále hledá nové způsoby, jak se inspirovat a povzbudit další generace dívek.
1959
V době kdy galon plynu stál 25 centů, průměrná roční mzda byla 5000 dolarů, se v prvním roce prodalo 300.000 panenek Barbie za 3 dolary kus. Obleček z módy založené na nejnovějších trendech z Paříže se pohyboval v rozmezí od 1 do 5 dolarů.

MÓDA
Úplně první panenka Barbie měla vlasy učesané do stylu “koňský ohon”, oči tmavé, oblečena do černo bílích prouzkovaných plavek a měla stylové otevřené boty. Taky cool odstíny a zlaté Hoop náušnice. Aktuální modely dle poslední módy s jemnými detaily byly prodávány samostatně za ceny od 1 do 5 dolarů. Tak si děvčata mohla hrát opravdu na módní show s jejich Barbie panenkou.

KRÁSA
Předlohou pro Barbie jako “nezletilých módní model” byli zrcadleny hvězdy tehdejších let 1950, jako Marilyn Monroe, Rita Hayworth, a Elizabeth Taylor. Typické nasazení vysoce klenutého obočí, vyšpulené červené rty, drzý ohon s kudrnatou třeskou a upejpavý boční kukuč. Dokonce i její vzhled byl vysoce módní a Barbie byla vyráběna především v barvě bledě slonové kosti, měla dlouhé štíhlé nohy, úzký pas a boky. Barbie se později začala prodávat také jako bruneta nebo černovláska.

RODOKMEN
Barbie má rodokmen jako obří Sequoia, ale Barbie Dream House má vždy místo pro přátele i rodinu:

KEN
Barbie přítel
Ken byl vyroben v roce 1961. Začínal s devíti modely oblečení.

MIDGE
Barbie nejlepší přítelkyně

SKIPPER, TUTTI, STACIE, KELLY, KRISSY
Barbie mladší sourozenci
Skipper (vyroben v roce 1964), Tutti (’66), Stacie (’92), Kelly (95) a bejby sestra Krissy (’99). Barbie má také bratra, Todd (’66) a slavného bratrance MOD z Francie (’66) a Jazzie (’89).


CHRISTIE, TERESA, KIRA & KAYLA, BECKY
Barbie kamarádky
Z kruhu přátel Barbie se vždy odráží rozmanitost skutečného světa. Barbie má přátelé z multi etnických řad. Barbie má například také přátelé upoutané na invalidním vozíku (Becky) a nebo s brýlema.

DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI
Barbie nebyla nikdy vdaná, má jen ráda svatební modely
Barbie a Ken jsou v současné době “přátelé” (ale slyšely jsme, že KEN chce BARBIE zpět)
Barbie nikdy nebyla těhotná (to byla její nejlepší kamarádka MIDGE)
Barbie byla čtyřikrát prezidentskou kandidátkou jako nezávislá
Mnozí lidé přijali Barbie za přezdívku, ale existuje pouze jedna Barbie
Barbie jednou řekla: “hodiny matematiky jsou těžké!”, ale později dodává “Matematika je těžká, ale ne nemožná!” Samozřejmě se matematiku naučila dokonale, jinak by Barbie nemohla později vynikat ve své třídě a později se stát lékařkou, zubařkou, zooložkou a nemohla by vyzkoušet mnoho dalších vědeckých profesích.


© 2008 Hry pro Barbie : Barbie hry, hry pro dívky.
Lyžování v Itálii | Lyžování Rakousko | Saint-Tropez | Lyžování Francie | zásady ochrany osobních údajů